• info@pensjonatjaworzyna.pl
  • Mariola Dróżdż 577 737 505

Atrakcje zimą

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Logo Dwie Doliny z napisem-

położona jest na malowniczych północno-zachodnich stokach Pustej Wielkiej (1062 m n.p.m.). Jest zaliczana do czołówki najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów: Wierchomlę i Szczawnika (k. Muszyny).
Śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a dzięki mikroklimatowi temperatura w Wierchomli jest o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach.
Miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji urozmaicone trasy, szerokie stoki i doskonałą infrastrukturę:

Łączna przepustowość wyciągów to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego.

Stacja Narciarska JAWORZYNA KRYNICKA – Kolej Gondolowa

gondola

www.jaworzynakrynicka.pl

Najdłuższa w Polsce Kolej Gondolowa, posiadająca 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, o przepustowości  ok. 7500 osób na godzinę. Wszystkie trasy ratrakowane, z możliwością sztucznego zaśnieżania. W pobliżu tras narciarskich bogata oferta gastronomiczna. Dolne stacje otoczone parkingiem dla kilku tysięcy samochodów, na których znajdują się liczne wypożyczalnie i  szkoły narciarskie.
– wygodne, duże wagoniki, obsługujące zarówno narciarzy jak i turystów pieszych, czynna 7 dni w tygodniu (pon.  niedz.) od 9:00 do 18:00;
– nowoczesne wyciągi obsługujące do 14 tys. osób/godz: 3 koleje krzesełkowe, 9 wyciągów narciarskich, 2 profesjonalne wyciągi szkoleniowe dla dzieci,
– 7 doskonale przygotowanych (ratrakowanych) tras zjazdowych o długości ponad 12 km, o zróżnicowanym poziomie trudności – zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących,
– na Jaworzynie mieści się najdłuższa w Polsce oświetlona trasa narciarska, jak też najdłuższa trasa rodzinna.
Jaworzyna to już od lat cel tysięcy narciarzy, średnio 150 dni w roku zalega tu pokrywa śnieżna, dlatego od wczesnej jesieni do później wiosny możesz tu oddawać się białemu szaleństwu. Liczne trasy zjazdowe i doskonałe zaplecze techniczne czynią z tego kompleksu wyciągów raj dla sympatyków sportów zimowych. Dużym atutem jest również bogate zaplecze gastronomiczne. Ci z Państwa, którzy wolą podziwiać widoki mogą wjechać na szczyt kolejką gondolową, skąd rozpościera się przepiękna panorama beskidu.

 

 

Centrum Narciarskie AZOTY w Krynicy

www.cnazoty.pl

Jest rodzinną stacją narciarską o urozmaiconej ofercie dla wytrawnych narciarzy, snowboardzistów i osób stawiających pierwsze kroki na nartach .To idealne miejsce na spędzenie zimowego weekendu z RODZINĄ  I PRZYJACIÓŁMI.
Położone jest w rozległej dolinie na Słotwinach w Krynicy Zdroju na wysokości ok 760 m.n.p.m co gwarantuje wyśmienite warunki narciarskie przez całą zimę.
Oferujemy Państwu:

 

 

Ośrodek Narciarski SŁOTWINY w Krynicy

Zlokalizowany jest przy trasie wylotowej z Krynicy w kierunku do Nowego Sącza. Kompleks 9 wyciągów narciarskich,  kilkunastu tras o różnym poziomie trudności, wiele wypożyczalni i szkół narciarskich to tylko niektóre zalety Ośrodka Narciarskiego SŁOTWINY. Oprócz uciechy dla narciarzy na uwagę zasługuje najlepszy w regionie snowpark i wiele propozycji dla snowboardzistów. U podnóża góry parking i wiele obiektów gastronomicznych.

 

 

STACJE NARCIARSKIE I WYCIĄGI W TYLICZU

tylicz2

Tylicz to miejscowość oddalona od Muszyny o ok. 4 km . Niezwykły mikroklimat i natężenie opadów sprawiają, że w tej małej malowniczej miejscowości śnieg zalega zdecydowanie dłużej niż w pozostałych częściach Beskidu Sądeckiego

 

 

Stacja Narciarska Tylicz Sp. z o.o.

tylicz

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się na granicy Beskidu Sądeckiego, w południowo-wschodniej części Małopolski niedaleko Krynicy. Sama miejscowość Tylicz znajduje się na wysokości 580 m n.p.m. w dolinie potoków Muszynka i Mochnaczka, natomiast tereny narciarskie zlokalizowane są na zboczach liczącego 770 m. n.p.m. Bradowca.
Położenie ośrodka w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, spokojna okolica, dobry dojazd i konkurencyjne ceny noclegów zapewniają udany wypoczynek w gronie rodziny
i przyjaciół. Stacja Narciarska „Tylicz” jest również idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski,  w której można się ogrzać i zjeść smaczny posiłek.

 

 

LODOWISKO ZAPOPRADZIE w Muszynie

Wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy serdecznie na jedyne w okolicy sztuczne lodowisko Zapopradzie .
Obiekt znajduje się przy Alei Zdrojowej w Centrum Rekreacyjno Sportowym im. Waldemara Serwińskiego.
Obiekt „Lodowisko Zapopradzie” mieści się przy najpiękniejszej uliczce Muszyny – Alei Zdrojowej i jest częścią Centrum Rekreacyjno Sportowego im. Waldemara Serwińskiego. Lodowisko jest oświetlone i dostępne dla Państwa codziennie w godzinach od 9:00 do 21:15, w tym co godzinę jest piętnasto minutowa przerwa na zmianę grupy łyżwiarzy (więcej na http://img.iap.pl/s/300/7846/Pliki/Lodowisko/Godziny_otwarcia.pdf).
Lodowisko jest sztucznie utrzymywane, dla łyżwiarzy dostępne do temperatur plus 10 stopni Celsjusza. Wielkość tafli20 x 40 metrów gwarantuje wystarczająco dużo miejsca dla każdego.
O jakość lodu dba obsługa z pomocą profesjonalnej maszyny do pielęgnacji lodu-Rolby. Przy lodowisku do Państwa dyspozycji jest wypożyczalnia łyżew, kasków, posiadaja też pingwinka do nauki jazdy dla dzieci. Na miejscu wykonują usługę ostrzenia łyżew.

 

 

Wycieczki piesze i autokarowe z miejscowymi BT

Zwiedzisz wiele ciekawych miejsc, m.in.:

KULIGI z Kapelą, ogniskiem i grzańcem…

Muszynę można zwiedzać na różne, ciekawe sposoby. Przejażdżka kuligiem jest jednym z nich i z pewnością wartym polecenia. To samo miasto widzi się w innym świetle, a wycieczka nabiera przyjemnego klimatu.