• info@pensjonatjaworzyna.pl
  • Mariola Dróżdż 577 737 505

Atrakcje latem

Nasz Pensjonat Jaworzyna to idealne miejsce na letni wypoczynek – to właśnie u nas czekają nie tylko noclegi, ale również szeroka gama różnorodnych atrakcji na każdy dzień.

Wypoczynek w Muszynie i okolicach czeka zarówno na tych, którzy uwielbiają aktywnie spędzać swój czas na uprawianiu sportów lub leniwe wylegiwanie się na słońcu, jak i dla tych, dla których to zwiedzanie interesujących zakątków czy podglądanie przyrody. Wypoczynek u nas ma mnóstwo wymiarów – wybierz ten, który opowiada ci najbardziej!

Baseny Zapopradzie

Dla spragnionych rozrywki turystów jak i dla szukających odprężenia mieszkańców, przy ulicy Zdrojowej, powstał wielki kompleks basenów odkrytych.
Centrum Rekreacji i Sportu – Nowoczesny kompleks wodny na Zapopradziu – zjeżdżalnie, grota sztucznej fali, brodziki dla dzieci, baseny, restauracja, park linowy i minigolf
– basen z kulami ZORBING
– tor przeszkód GĄSIENICA
– dmuchana zjeżdżalnie FALANDIA
– boisko do piłki siatkowej
– zewnętrzne stoły do tenisa
Nad wspaniałą zabawą, a przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci przy każdej atrakcji, czuwają wykwalifikowani animatorzy.

 

 

Kompleks parkowy „Zapopradzie”

malowniczo rozpościera się na niewielkim wzniesieniu. Roztacza się stąd przepiękny krajobraz na Dolinę Popradu oraz uzdrowisko. Park to kompleks alejek spacerowych, ścieżek rowerowych oraz urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Do tego strumień z kaskadami, sztuczne stawy, altanki, ławeczki, stylowe latarnie, a także wiata grillowa dla turystów i kuracjuszy. Z parku, a szczególnie ze specjalnej 11,5 metrowej platformy widokowej, roztacza się widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle.

Ogród zmysłów (sensoryczny) jest tak zaprojektowany, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniajĄ także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.
Więcej informacji : http://www.atrakcjekrynicy.pl/ogrody-zmyslow-muszyna.html

Amfiteatr Zapopradzie

Amfiteatr w Muszynie to centrum życia kulturalnego miasta, który tętni życiem. Tutaj odbywają się wspaniałe i niezapomniane koncerty, bajkowe festyny, imprezy charytatywne oraz liczne imprezy plenerowe. O każdej porze roku odbywają się tu różnotematyczne spotkania, np.: Cykliczne eventy jak Festiwal Wody Mineralnej, Jesień Popradzka na sierpniu na zakończenie lata, Sylwester pod gwiazdami, Muszyńsko-Bardejovskie granie (można posłuchać dźwięków muzyki z pogranicza Polski i Słowacji, spróbować regionalnych potraw i przyjrzeć się kulturze naszych sąsiadów), festiwal sztuki małopolskiej Karpaty, koncerty na Dzień Dziecka, Musicale itp.

 

 

Korty tenisowe

W Centrum Rekreacji Zapopradzie dostępne są profesjonalne korty tenisowe. Istnieje możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora.  Tenis to sport z tradycjami i wspaniała zabawa dla całej rodziny lub grupy znajomych – mniej lub bardziej zaawansowanych.
TKKF Poprad
Muszyna, Aleja Zdrojowa
tel. kom. 601 956 595, 608 286 135 Park linowy

Park linowy to innowacyjny i bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Krynicki Park Linowy położony jest w lesie u podnóży Jaworzyny Krynickiej, obok głównego, czerwonego szlaku, prowadzącego na Jaworzynę. Zapraszamy każdego, kto zdecyduje się na ekscytującą podróż, pełną niezwykłych przygód w naturalnym górskim lesie.

Ruiny XIV wiecznego zamku

dla miłośników zamierzchłych czasów Ruiny, pozostałości wieży i muru tarczowego, znajdują się na szczycie stromej góry o wysokości 527 m n.p.m., nazywanej Baszta lub Zamczysko

 

 

Szlaki piesze

Okolice naszej willi obfitują w różnorodne i bardzo malownicze piesze szlaki turystyczne. Znaleźć na nich można nie tylko przepiękne widoki gór i panoramy Beskidu Sądeckiego, ale także ślady historii i dawnej kultury: kapliczki, cerkwie itp. Tu czas płynie wolniej, życie toczy się według pór roku .Trasy dla turystów zaprojektowano ze współczesnymi elementami regionu.
Najbardziej interesujące szlaki w okolicach Muszyny:
•    Żegiestów- Zdrój – Trzy Kopce (672) – Pusta Wielka (1060m) – schronisko PTTK Wierchomla.- Runek (1085) – szlak niebieski – czas przejścia: wejście 4.40, zejście 3.50
•    Żegiestów- Zdrój PKP – Pusta Wielka (1060) – Jaworzynka (1001) – Szczawnic – Muszyna – szlak żółty, czas przejścia: wejście: 5.10, zejście: 5.05
•    Muszyna – Przechyby (871) – Wojkowa – Okopy Konfederatów Barskich – Muszynka – szlak żółty, czas przejścia: wejście 5.40, zejście 5.15 godz.
•    Muszyna – Złockie – Za Szczwniczkiem (642) – Jaworzyna Krynicka (1114), szlak zielony, czas przejscia: wejście: 3.05, zejście: 2.25
•    Powroźnik – Przechyły (871) – Dubne (904) – Kraczonik (934) – Leluchów granica – szlak niebieski, czas przejścia: 3.30

Szlaki rowerowe

Okolica obfituje w wiele atrakcji, które warte są odwiedzenia właśnie na rowerze. Każdy cyklista znajdzie tu coś dla siebie, trasy różnią się stopniem trudności i długością, dlatego w zależności od Twojej formy dobierz trasę odpowiednią dla siebie.
Znakowane turystyczne szlaki rowerowe:
– Karpacki Szlak Rowerowy (znaki czerwone) Piwniczna – Muszyna – Leluchów
– Pętla Rowerowa „Wokół Kotylniczego Wierchu” (znaki niebieskie)
– Transgraniczny Szlak Rowerowy (znaki niebieskie) Muszyna – Tylicz
– Turystyczna Pętla Muszyńska (znaki czerwone) z Muszyny do Leluchowa, Wojkowej, Powroźnika i Muszyny.

Trasy o walorach sportowych dla kolarzy górskich do treningu i zawodów:
– rejon Malnika od Krzyża przy ul. Ogrodowej w kierunku kirkutu drogą polną poprzez Stadło na Malnik.
– zjazd z Malnika w kierunku DW „Aleksandrówka” obok pomnika A. Kity i powrót na ul. Ogrodową
– Zapopradzie – za Popradem od mostu wzdłuż rzeki do źródła „Antoni” i dalej do Borysowa poprzez Wesołówkę w okolice „Korony” i „Muszyny
– zjazd do Al. Zdrojowej ulicą Mściwujewskiego, od Borysowa trasa trudna o charakterze sportowym

Wypożyczalnie rowerów:

W naszym obiekcie

Rezerwat Leśny Obrożyska

To jeden z najcenniejszych kompleksów lasu liściastego na terenie Beskidów, relikt epoki lodowcowej  sprzed około 4000 lat p.n.e. Całość rezerwatu stanowi utworzony w 1919 roku park o specyficznym mikroklimacie, znajdujący się w Muszynie przy ulicy Lipowej (przy drodze do Piwnicznej). To niezwykle urokliwe miejsce o powierzchni przeszło 100 hektarów, gwarantujące bezpośredni kontakt z naturą. Wymarzone miejsce na spacer całą rodziną.
Rezerwat obejmuje stoki góry Mikowej (638 m n.p.m.) pomiędzy 450 a 638 m n.p.m. Dzięki zasadniczej różnicy wysokości, przechadzając się po parku możemy podziwiać wiele zróżnicowanych drzewostanów tworzonych przez lipę drobnolistną, graba, jodłę, buka, świerka, jawora i modrzewia.
W podszyciu rezerwatu króluje grab i leszczyna, natomiast runo zdobią rośliny kwitnące na wiosnę i wczesnym latem – żywce, marzanka wonna, miodunka ćma, zawilce, wawrzynek wilcze łyko, gwiazdnica wielkokwiatowa, pierwiosnek i inne.
Czas przejścia oscyluje w granicach 2 godzin. Cisza sprzyja pełnemu wykorzystaniu pobytu w unikalnym lesie lipowym i gwarantuje liczne spotkania ze zwierzętami.
Przy lesie znajduje się duży parking oraz tablica informacyjna z opisanymi atrakcjami.

Szlak Architektury Drewnianej

z najstarszą cerkwią w południowej Polsce wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

Kllub siatkartski

W Muszynie działa Klub siatkarski Polski Cukier  Muszynianka  Fakro Bank BPS
trzykrotne mistrzynie Polski w siatkówce kobiet, mecze ligi polskiej i ligi mistrzów

Ośrodek jeździecki w Złockiem

oferuje naukę jazdy na loży, jazdę samodzielną i niezwykle atrakcyjne rajdy terenowe. Szczególnie zachęcające miłośników konnych eskapad są wypady na Jaworzynę Krynicką, do Bacówki nad Wierchomlą a także przejażdżki po innych okolicznych trasach.
Ośrodek posiada obecnie 6 łagodnych koni oraz dwa kuce dla maluchów.
Obok stajni znajduje się ujeżdżalnia oraz mały tor przeszkód.

Spływ pontonami

Muszyna – Żegiestów Łopata Polska – 3,5 godziny (możliwośd spływu ze sternikiem)
Częściowo przebiega wzdłuż drogi i linii kolejowej. Uczestnicy często zatrzymują się w słowackiej karczmie U Financa na brzegu rzeki w miejscowości Maly Lipnik (SK). Przy koocu spływu płynie się jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki – zakolami wyznaczającymi dwie Łopaty – Polską i Słowacką. Długośd trasy 12,5 km.

Najefektowniejsza mofeta w Polsce i jedna z ciekawszych w Europie

Mofeta w Złockiem jest największą i najwydajniejszą w Polsce – jeśli chodzi o ilość wydobywającego się gazu. Mofeta (powierzchniowe ekshalacje gazowe) to miejsce gdzie ze szczelin w ziemi wydobywają się – z charakterystycznym bulgotem – pęcherzyki dwutlenku węgla. Mofety położone są na obszarze tektonicznie zaangażowanym z nasunięciami i licznymi uskokami. Dzięki takiej budowie geologicznej na powierzchnię ziemi wydobywa się gaz pochodzący z odgazowania bardzo głębokich stref skorupy ziemskiej.

Alejka spacerowa nad Szczawniczkiem wraz z siłownią na świeżym powietrzu

Park Seniora

 

Pijalnie wód mineralnych

Muszyna słynie z ujęć wód mineralnych: Źródła darmowe dostępne dla każdego Anna, Antoni, Grunwald, Iwona, Józef, Kazimierz, Milusia, Stanisław, Wapienne, Za Cerkwią, Złockie i inne….

 

 

W Muszynie ogrody biblijne zagospodarowane 14 h przy kościele

Ogrody Sensoryczne

 

Ogrody miłości

 

Muszyńskie Ogrody Biblijne

dzieło nowej ewangelizacji jest najnowszym (czwartym w Polsce) i największym tego typu ogrodem w całym kraju. Powierzchnia ogrodów (około 1,3ha) została podzielona na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych. Są miejscem spotkania z Bogiem, w Jego słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności.

Ogrody Biblijne otwarte są od wtorku do niedzieli (poniedziałek-nieczynne), w godzinach od 10-18. Ogrody obsługuje Centrum Informacji Turystycznej. Zwiedzanie z przewodnikiem o pełnych godzinach. Ostatnie wejście o godzinie 17.00.